Anne Sütünü Kesen İlaç Markaları Hangileridir?

Anne Sütünü Kesen İlaç Markaları Hangileridir?

Emziren bir anne iseniz ve herhangi bir sağlık sorununuz yoksa uzmanlar anne sütünü azaltan ilaçları kullanmanızı kesinlikle tavsiye etmiyor. Eğer çocuğunuzu memeden kesmek istiyorsanız ve herhangi bir sağlık probleminiz yoksa kesinlikle doğal yöntemleri kullanmalısınız.

Eğer vucudunuzda ileri derecede iltihap varsa, veya herhangi bir durumdan dolayı ameliyat olmanız gerekiyorsa, annedeki bir rahatsızlığın anne sütü yolu ile bebeğe geçme durumu söz konusu ise , ozaman doktorlar anne sütünü kesen ilaçları kullanmanızı isteyebilir.

Bunun dışında engorgementtan muzdarip bir anne bir an önce sütlerinin kesilmesini ister ve süt kesen ilaçlara başvurur fakat bizler yinede doktorunuza başvurmadan  bu tarz ilaçları kullanmanızı tavsiye etmiyoruz.

Engorgementtan Nedir?

Engorgementtan, emziren bir annenin süt bezlerinin aşırı salgılanıp, memelerde fazla süt birikmesidir. Bu tarz sıkıntı yaşayan annelerde göğüste şişlik, acı ve ağrı gibi sıkıntılar görülür. Anen bu sıkıntılardan bir an evel kurtulmak için süt kesen ilaçları kullanmak isteyebilir. Tekrar hatırlatıyoruz, bu tarz ilaçları kullanmadan evvel kesinlikle doktorunuza başvurun.

Anne Sütü Kesen İlaç Markaları

  • Dostinex
  • Dopergin
  • Parlodel
ÖNERİMİZ  Bebeklerde Gaz Yapmayan Mama Markaları Hangileridir

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir