Baklava Nasıl Saklanır?

Baklava Nasıl Saklanır?

Kültürümüzde sevilen bir çok çeşit olsada, tatlı denilince aklımıza ilk gelen tatlı çeşidi baklavadır. Bayramlarımızın vazgeçilmezi baklava kültürümüzde önemli bir yer sahiplenniş olsada diğer kültürlerdede sevilen bir tatlı türüdür.

Bаklаvа, un, nişаstа, yumurtа, şeker gibi mаddelerin bir аrаyа gelmesiyle yаpılır ve hаmur hаline getirilip, oklаvа ile аçılır, аçılаn hаmurlаr, içerisine dаmаk zevkimize göre istediğimiz mаlzemeler konаrаk tepsiye kаt kаt dizilir ve аrdındаn bıçаklа kesilip bаklаvа şekli verilir, en son аşаmаdа ise şerbet dökülüp hаzır hаle getirilir.

Bazen yapılan baklavalar tamamen tüketilemeye bilir. Peki kalan baklavaları nasıl muhafaza etmeliyiz?

Şerbetli Baklava Nasıl Saklanır?

Şerbetli baklavalar içerisinde şeker bulundurduğundan dolayı sıcak havalarda şekerlenip sertleşir. Bu sebeple özellikle yaz aylarında muhafaza etmek istediğiniz baklavayı evin kuru ve serin bir bölmesinde saklamanızı tavsiye ederiz.

Diğer bir yöntemlede, artan baklavalarınızı plastik kapaklı bir kaba doldurup, kapağını kağadıktan sonra buzluğa koyabilirsiniz. Bu şekilde baklavanızın ilk anki tazeliğini koruyarak uzun süre muhafaza edebilirsiniz.

Şerbetsiz Baklava Nasıl Saklanır?

Henüz şerbet dökülmemiş baklavanızı, güneş görmeyen kuru bir ortamda saklayabilirsiniz.

BROKOLİ NASIL SAKLANIR örenmek için TIKLAYIN

ÖNERİMİZ  Mastürbasyon Nedir? Masturbasyon Nasıl Bırakılır?

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir