Camdaki Yapıştırıcı Lekesi Nasıl Çıkar?

Camdaki Yapıştırıcı Lekesi Nasıl Çıkar?

Camdaki etiket, bant ve herhangi bir yapıştırıcı kalıntılarını, Nasıl çıkaracağınız konusunda hiç bir fikriniz yok ise bu yazımızı kesinlikle okumalısınız.

Sıcak Su Ve Sabun

Üzerinde etiket olan cam objeyi sıcak sabunlu suya daldırın.10-30 dk bekletmek etiketin yapıldığı kağıdı yumuşatır ve sonrasında elinizle kolaylıkla çıkarabilirsiniz. Etiketi çıkarın. Parmaklarınızla çıkarabilirsiniz ya da kör bir bıçak alıp bunla nazikçe köşeleri kaldırabilirsiniz. Etiket tamamen çıkana kadar etiketin altında bıçağı oynatarak kaldırmaya çalışın. Bıçak kör olmalı aksi taktirde camı çizer.

Karbonat

Eşit miktarda karbonat ve sıvı yağı karıştırın. Etiket olan bölgeyi karışımla ovun ve 5 dk bekletin. Yumuşayan etiketi ve karışımın kalıntılarını silin.

Çamaşır Sodası

Kovayı ya da musluk lavabosunun giderini kapatıp, sıcak su ve çamaşır sodası ile doldurun. Ne kadar su kullandığınıza bağlı olarak yarım bardak ya da 1 bardak çamaşır sodası kullanabilirsiniz.Objeyi bu suyun içinde 30 dk bekletin. Etiketli camı suyun içinden çıkarın. Çamaşır sodası karbonattan daha alkali olduğundan etiketin çıkması kolay olacaktır.

Isı Yöntemi

saç kurutma makinesi yardımı ile  etiketi 2 dk ısıtın. Etiketi soyun. Nazikçe etiketi çıkarın.

WD40

WD-40’ı  etiketin üzerine sıkın. Ve bir bez yardımı ile yüzeyi temizleyin.

ÖNERİMİZ  Hodan Yağı Ne İşe Yarar? Hodan Yağının Faydaları Nelerdir?

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir