Güneş Kremi Ne İşe Yarar, Güneş Kremi Nasıl Kullanılır?

Güneş Kremi Ne İşe Yarar, Güneş Kremi Nasıl Kullanılır?

Cildimiz ihtiyacı olan D vitamininin bir kısmını Güneşten gelen ışınlar sayesinde alır. Güneş ışınlаrı, vucudumuzа fаydаlı olаbileceği gibi аşırı dozdа güneş ışınınа mаruz kаlmаnın cildimize ciddi anlamda olumsuz etkileri vardır. Bu zararlı güneş ışınlarından korunmanın yollarını, ve güneş kremlerinin faydalarını sizler için basit ir şekilde maddeler halinde açıkladık.

Güneş Kreminin Cildimize Faydaları Nelerdir?

Erken Yaşlanmayı Önler

Vucudumuz güneşin zararlı ışınlarına aşırı derecede maruz kaldığı zaman, cildimizde erken yaşlanma belirtileri başlar, Bu sebeple güneş kremleri erken yaşlanmaya karsı koruyucu bir etkendir. Ayrıca düzenli güneş kremi kullanımının, normal insanlara göre cildi daha az yaşlandırdığı ıspatlanmıştır.

Güneş Yanığından Korur

Güneş ışınlarına uzun süre maruz kalan ciltte bariz yanıklar oluşur. Bu yanıkların deri üzerinde, kızarma, şişme ve su toplama gibi etkileri olur ve can yakıcı derecede yanıklardır.Güneş kremi kullanımı sizleri güneş yanıklarından korur.

Cilt Kanserine Karşı Korur.

Eğer korumasız bir şekilde devamlı güneş ışınlarına maruz kalıyorsanız, güneşten gelen zararlı ışınlardan dolayı cilt kanseri olma riskiniz yüksektir. Bu sebeple güneş kremi kullanımı sizleri cilt kanserine karşı korur.

Güneş Lekesi Oluşumunu Engeller

Güneşten gelen zararlı ışınlar vucudumuzda güneş lekeleri oluşumuna sebep olur. Güneş kremi kullanımı sizleri güneş lekelerine karşı korur.

Güneş Kremi Nasıl Seçilir?

Güneş kremi seçimi yapılırken, spektrumlu koruma faktörü (SPF) en az 15 olan kremler tercih edilmelidir. SPF değeri koruma düzeyini gösterir, yani ne kadar yüksek SPF varsa okadar iyi korur. Ayrıca mutlaka UV ışınlarına karşı korumalı olmasıda gerekli. Suyа dаyаnıklı ve hipoаlerjik güneş kremlerini seçerseniz, kızаrıklıklаrdаn, tıkаnıklıklаrdаn, аkne ve güneş yаnıklаrındаn dа korunmuş olursunuz.

Güneş Kremi Nezaman Ve Nasıl Kullanılır?

Özellikle yazın kumsalda balkonda kırda yani direkt güneş ışınlarına maruz kalacağınız her yerde mutlaka kullanılmalı ve vucudunuzun güneşe maruz kalacak bölgelerine sürülmeli. Güneş kremleri en fazla 2 saat koruma yapacağı için en fazla 2 saatte bir yenileyin.

ÖNERİMİZ  Yüzdeki Tüyler Nasıl Yok Edilir?

Güneş kremleri sadece sahilde piknikte değil gün içerisinde ev ortamında hatta kışın bile kullanılabilir. Eğer bu şekilde kullanacaksanız, saat 10:00 ve 15:00 aralarında en az 15 dakika kadar vücudunuzun güneşe maruz kalacak kısımlarına uygulayın.

Çocuklarınız için güneş kremini, Güneşe maruz kalacağı her an mutlaka uygulayın. Çocukların cildi yetişkin  bireylerinkine göre daha hassas oldukları için, daha çabuk etkilenecekelerdir.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir