Hamilelikte Elma Yemenin Faydaları Nelerdir?

Hamilelikte Elma Yemenin Faydaları Nelerdir?

Elmаnın vucudumuzа olаn yаrаrlаrını аrtık neredeyse hepimiz biliyoruz. Hamilelik döneminde tüketilen elma, gebe anne adayının sağlığı ile birlikte anne karnındaki bebeğin sağlığınıda olumlu şekilde etkiler.

Gebelikte Elma Yemenin Faydaları Nelerdir?

  • Hamilelik Döneminde kabızlık, anne adaylarının çok sık karşılaştığı problemlerden biridir. Elma, içeriğindeki lif sayesinde kabızlığı önler ve sindirim sisteminin iyi çalışmasını sağlar.
  • İçeriğindeki bor sayesinde kemik güçlendirici özelliği vardır.
  • Kolesterol seviyesini düşürür ve sağlıklı bir gebelik geçirmenizi sağlar.
  • Gebelikle haftada en az 2 elma tüketen annelerin çocukları  alerjik hastalıklara, astıma ve solunumla alakalı rahatsızlıklara daha az yakalanıyor.
  • Gebe kadınlardaki kalsiyum kaybını önler.
  • İçeriğindeki bolca C vitamini sayesinde, bağışıklığı güçlendirip, anne adayını ve fetusu korur.
  • Doğacak cocuğun ileride Alzheimer rahatsızlığına yakalanma riskini azaltır.

Gebelikte Elmanın Zararları Varmıdır? Gebelikte Ne kadar Elma Tüketilmeli?

Her gıdanın aşırı tüketilmesinin zararlı olduğu gibi elmada, aşırı tüketildiği taktirde, karbonhidrat alımını artırarak yağ yakmanızı engeller. Ayrıca fazla kalori almanıza dolayısı ile kilo almanıza sebep olur. Bu sebeple uzmanlar haftada en fazla 3-4 elma yemenizi önermektedir.

Gebelikte Elma Sirkesinin Faydaları Nelerdir?

Gebelikte elma gibi elma sirkesi tüketmeninde faydaları vardır. Hamilelikte elma sürkesini su ile karıştırıp tükettiğiniz taktirde, Mide bulantılarınızı geçirir, midenizdeki yanmayı ve ekşimeyi önler ve cilt rahatsızlıklarınızı azaltarak rahat bir gebelik geçirmenize yardımcı olur.

NOT: Alerjik reaksiyonlara ve herhangi bir yan etkiye karşı doktorunuza danışmadan Gebelikte elma ve elma sirkesi tüketmemenizi tavsiye ederiz.

ÖNERİMİZ  Gebelik Testi Silik Çıkıp Hamile Olan Var mı?

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir