Saça Yapışan Sakız Nasıl Temizlenir?

Saça Yapışan Sakız Nasıl Temizlenir?

Sakız çiğnendikten sonra yapışkan bir hal alır. Özellikle sıcak ortamda yapışkanlığı ile beraber bulaşıcı bir özelliğide vardır ve de bulaştığı yerden kolay kolay çıkmaz. Saça sakız yapışması genellikle çocuklarda yaşansa da bazen kaza ile yetişkinlerinde başına gelebilir ve çoğu zaman saçlarını kesmek zorunda da kalabilirler. Bu durumdan kurtulmanın basit ve etkili bir kaç yönteminden sizler için bahsettik.

Yаğlı Yöntem

Sakız yapışan kısma bolca, vazelin, zeytin yağı, bebek yağı, mayonez, fıstık ezmesinden seçeceğiniz herhangi birini sürün ve 15 dakika kadar bekleyin. 15 dakika sonrasında bir havlu yardımı ile(kağıt havlu veya herhangi bir bez de olabilir) burayı sacınızı arasına sıkıştırıp çekmek sureti ile temizleyin ve bolca su ile yıkayın.

Buz Yöntemi

1 bardak suya 1 yemek kaşığı tuz katarak karıştırın. Sakız yapışan bölgeye bolca uygulayın. Ardından buzluktan 1 adet buz küpü çıkarıp sakız yapışan bölgeye tutun ve 20 dakika kadar bekleyin. 20 dakika sonrasında saçınızı bir tarak yardımı ile tarayın ve yıkayın.

Limonlu Su Yöntemi

1 adet limonu bir kaseye sıkıp üzerine az miktarda su ilave edin. Bu karışımı sakız yapışan yere sürün ve saçınızı kalın dişli bir tarak yardımı ile tarayın. Ardından saçınızı yıkayın.

Kаrbonаt Yöntemi

3 yemek kaşığı karbonat üzerine bir miktar su katıp hamur haline getirin. Bu karışımı sakız yapışan bölgeye uygulayın ve kurumasını bekleyin. Ardından geniş dişli bir tarak yardımı ile tarayıp sakızı çıkardıktan sonra saçınızı yıkayın.

Diş mаcunu Yöntemi

Sakız yapışan bölgeye diş macunu sürdükten sonra 10 dakika bekleyin ve saçınızı temizleyin.

ÖNERİMİZ  Kuşburnunun Faydaları Nelerdir?

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir