Sinmiş Sigara Kokusu Nasıl Çıkar?

Sinmiş Sigara Kokusu Nasıl Çıkar?

Sigara sağlığa verdiği zarardan ziyade içildiği ortamdada kötü koku bırakan bir maddedir. İçmeyen insanların fazlası ile rahatsız oldukları hatta içenlerin bile çoğu zaman kokusundan rahatsız oldukları zamanlar olur. Eğer evinizin içerisinde, çalıştığınız büroda veya herhangi kapalı bir ortamda sigara içilmiş ve kokusu sinmişse bu koku uzun zaman geçse bile kendiliğinden çıkmaz. Bundan kurtulmanın basit ve etkili bir kaç yolundan bahsedelim.

1. Yöntem

Sigara kokusu sinmiş odaya veya herhangi kapalı ortama bir kaç dilim limon ve portakal dilimleyip bırakın. Bu dilimleri gün aşırı değişmeniz daha etkili olacaktır fakat hergün değişmek istemiyorsanız yerleştirdiğiniz dilimleri en fazla 2 gün tutun. 2 gün sonra etkisini kaybedecektir.

2. Yöntem

Bir kase yada herhangi bir kaba 1 paket hamur kabartma tozu döküp üzerine elma sirkesi ekleyin. Kabartma tozunun taşmaması açısından sirkeyi yavaşça eklemenizi tavsiye ederiz. Bu karışımı koku sinmiş ortamda herhangi bir köşede, koku kaybolana kadar muhafaza edin.

3. Yöntem

Herhangi bir delikli kumaşa(tül, başörtüsü gibi) kahve doldurup odanızın birkaç yerine asın. Sinmiş kokuyu kısa sürede yok edecektir.

4. Yöntem

Koku sinmiş odada Aromatik mum yakmanız kokuyu yok etmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca mum u sigara içildiği esnada yakarsanız anlık olarak sigara dumanını soğurarak kokunun sinmesini kısmen azaltacaktır.

5. Yöntem

Odanızın bir kaç köşesine kömür parcası yerleştirin ve bir kaç gün boyunca orada kalsın. Kokunun gittigine şahit olacaksınız.

6. Yöntem

Eğer kalıcı bir temizlik yapacaksanız, varsa odanızda perdeleri söküp yıkayın, koltuklarınızı ve üzerinde kumaş olan eşyalarınızı sirkeli su, Yumuşatıcı katılmış su veya gül suyu katılmış su ile silin. Çünkü sigara dumanının en kolay bulaştığı eşyalarınız kumaş olan eşyalardır ve kokunun büyük kısmı bunlardan yayılır. Hatta duvarlarınızıda silmeniz kokudan tamamen kurtulmanızı sağlayacaktır.

ÖNERİMİZ  Mısırın Faydaları Nelerdir?

SÜT KOKUSU ARABADAN NASIL ÇIKAR? öğrenmek için TIKLAYIN

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir