Terlemeye Doğal Çözümler Nelerdir? Ter Kokusu Nasıl Geçer

Terlemeye Doğal Çözümler Nelerdir? Ter Kokusu Nasıl Geçer

Kimi insаnlаrın vucutlаrındа hormonаl sıkıntılаr kаynаklı olsаdа, özellikle sıcаk ortаmlаrdа terlemek kаçınılmаzdır. Aşırı Terleme nin neticesinde oluşаn Ter kokusu yаnımızdаkileri rаhаtsız edebileceği gibi kimi zаmаn kendimiz bile rаhаtsız oluruz. Eğer böyle bir probleminiz varsa öncelikle bir doktora görünüp hormonal kaynaklı olup olmadığını öğrenin. Eğer hormonal sebeplerden değilse aşağıda bahsedeceğimiz yöntemlerle terlemeye ve ter kokusuna karsı önlem  alabilirsiniz.

Ter Kokusu Neden Oluşur?

Vucudumuzdaki toksinler terleme yolu ile atıldığı için, ter kokusuna yediğimiz baharatlı yiyecekler, kullandığımız ilaçlar ve kullandığımız alkol ve sigara gibi zararlı maddeler sebep olabilir.

Aşırı Ter Neden Oluşur?

 • Obezite
 • Genetik
 • Hаmilelik
 • İlаçlаrın yаn etkileri
 • Diyаbet
 • Kаlp veyа аkciğer hаstаlığı
 • Pаrkinson hаstаlığı
 • Alkol tüketimi
 • Solunum problemleri
 • Omurilikte sаkаtlık
 • Menopoz

Aşırı Terlemeye Ve Ter kokusuna Karşı Önlemler Nelerdir?

Aşağıda bahsedeceğimiz yöntemler tamamen doğal yöntemler olup evinizde kendi imkanlarınızla yapabilirsiniz.

1. Yöntem

1 adet limonun suyunu sıkın bir kaba koyun. içerisine bir miktar karbonat ilave edin. Karbonat oranını, limon suyu ile karıstırdıgınızda macun haline gelecek sekilde ayarlaya bilirsiniz. ARdından bu karısımı terleme yaşadığınız bölgelere sürün, 45 dakika kadar bekleyip yıkayın.

2. Yöntem

Yatmadan evvel, 1 su bardağı kadar elma sirkesine yarım çay bardağı kadar su ilave edin ve terleme yaşadığınız bölgelere uygulayın ve uyuyun. Sabah kalktıgınızda güzelce durulayın.

3. Yöntem

1 adet patatesi önce güzelce yıkayın. Temizlendiğine emin olduğunuz zaman yuvarlak şekilde dilimleyip. terleme bölgelerine masaj yaparak sürün.

4. Yöntem

Bir miktar hindistan cevizi yağı ve karbonatı karıştırarak terleme yaşadığınız bölgelere masaj yaparak sürün. 1 saat bekledikten sonra güzelce yıkayın.

5. Yöntem

Sallama Çay poşetlerini ılık suda 2-3 dakika kadar ıslatarak koltuk altı bölgelerinize yerleştirin. Eğer vucudunuzun diğer kısımları için kullanacaksanız, çay poşetlerini ıslattıgınız suyu kullanabilirsiniz.

ÖNERİMİZ  Soğuk Havaleye Ne Yapılır?

6. Yöntem

Evinizde bir miktar domates suyu hazırlayarak yada hazır domates suyu satın alarak, günde 1 bardak tüketin. Bu yöntem ter kokusuna ve aşırı terleme probleminizin giderilmesine yardımcı olacaktır.

7. Yöntem

Su bize bahşedilen en büyük nimetlerdendir. Her derde devadır. Eğer bol bo lsu içerseniz terleme yolu ile atılan ve ter kokusuna sebep olan toksinler idrar yolu ile atılacağı için aşırı terleme ve aşırı terleme sonucu oluşacak ter kokusuna çözüm olacaktır.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir