Yaz İçin Saç Bakım Önerileri Nelerdir?

Yaz İçin Saç Bakım Önerileri Nelerdir?

Yazın, kendimizi bütün bir yılın verdiği yorgunluktan, stresten arındırmak için tatile çıkarız. Tatilde en çok haşır neşir olduğumuz üçlü ise deniz, kum, güneş. Tatil sürecinde bu üçlünün saçlarımızı yıpratması ise kaçınılmaz bir durum. Sizin de saçlarınızla başınız  dertteyse ihtiyacınız olan tek şey ‘yaz için saç bakım önerileri‘.

Yıpranmış Saçlar İçin Ne Yapılır?

Tıpkı ciltte olduğu gibi her saç cinsi için farklı bakım uygulanmalıdır. Gerekli bakım için farklı saç tiplerine ve durumlara göre önerilerimizi sizler için derledik

  • Elektriklenmiş Saçlar

Yazın güneş ve deniz tuzuyla kuruyan saçlarınız elektriklenmiş gibi gözükebilir. Bu durumun önüne geçebilmek için nemlendiricili ürünleri kullanın ve saçlarınızı ıslakken taramaya özen gösterin. Kuruyken taradığınız zaman saçlarınız daha kabarık gözükebilir.

  • Yağlı Saçlar

Havanın sıcaklığıyla birlikte daha çok terleriz ve bu gibi etmenler de saçlarımızın daha çabuk yağlanmasına neden olur. Bunun için kuru şampuanları deneyebilirsiniz. Saç kremlerini ise ceviz büyüklüğünde alarak sadece uçlara yedirmek diplerin daha az yağlanmasına yardımcı olacaktır.

  • Cansız Saçlar

Sönmüş ve cansız duran saçlarınıza hareket katmak için hacim veren, dolgunlaştıran şampuanları tercih edebilirsiniz veya şekillendirici köpük ürünlerini kullanarak saçınızı olduğundan daha canlı gösterebilirsiniz.

  • Kuru Saçlar

Saçlarınız deniz, kum ve güneşin etkisiyle nem kaybetmiş olabilir. Saçlarınıza ihtiyacı olan nemi geri kazandırmak için nemlendiricili şampuanları tercih edebilirsiniz.

  • Kırılmış Saçlar

Yaza saçlarınızın kırıklarını aldırarak başlamanız çok daha iyi olacaktır. Ayrıca gün içinde yanınızdan saç serumu, sprey, jel gibi koruyucu ürünleri ayırmayın ve denizden çıktıktan sonra ihtiyaç dahilinde kullanın.

Saçınızı karşı tehdit içeren bir başka unsur ise maşa, düzleştirici gibi ürünleri kullanmaktır. Bu ısı veren saç şekillendirici ürünleri yazın saçlarınıza her zamankinden  daha fazla zarar verir.

  • Boyalı Saçlar

Boyalı saçlar yaz aylarında daha fazla bakım isteyen saçlardır. bunun için denize ya da havuza girmeden önce saçınızı koruyucu bir krem ile tarayabşilirsiniz. Saçlarınızı yıkarken de boyalı saçlar için olan şampuanları ve kremleri tercih etmenizde yarar var.

Yine saçlara özel güneş koruyucu maddesi olan, Ultraviyole veya SPF içeren ürünler de piyasada mevcut. Plajlarda ve güneş altında bu ürünleri çantanızdan eksik etmemenizi öneririz.

  • Solmuş Saç Renkleri

Güneşin ve denizin etkisiyle saçlarınızın rengi solmuş olabilir. Bunun için solmuş saçları her 2 yıkamada bir renk koruyucu şampuanla yıkayabilirsiniz.

ÖNERİMİZ  Saç Bakım Maskesi Tarifleri, Parlak Ve Sağlıklı Saçlar İçin Saç Bakım Maskeleri
ÖNERİMİZ  Saç Nasıl Yumuşar? Saçımı Yumuşatmak İçin Ne Yapmalıyım
ÖNERİMİZ  Siyah Çayla Saç Yıkamanın Faydaları Nelerdir?

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir