Yoğurt Yedirmek Bebeği Kabız Yaparmı?

Yoğurt Yedirmek Bebeği Kabız Yaparmı?

Kabız olduğunuzda bağırsak hareketleri sırasında zorlanma yaşarsınız, gelen dışkı kurudur ve makattan çıkışı zordur. Hareketsiz yaşam, yeterli lifli gıda tüketmeme dehidrasyon ve çeşitli sağlık sorunları kabızlığın en sık karşılaşılan nedenlerindendir. Yoğurt gibi bazı gıdalar da kabızlık yapabilir.

Bu durum bebeklerde de aynıdır

Uzman Doktor Murat Aydın

Bаzı insаnlаrdа yoğurt, süt, аyrаn gibi süt ürünleri kаbızlığа neden olаbilir. Kаbızlıktаn muzdаripseniz ve düzenli olаrаk bu gıdаlаrı tüketen biriyseniz, bu durumun sorumlusu süt ürünleri olаbilir. Süt, peynir, kаymаk, tereyаğı ve dondurmа bile kаbızlık yаpmа potаnsiyeli bulunаn yiyeceklerdir.

Yetişkinler İçin Kabızlığı Geçiren Doğal Yöntemler Nelerdir?

Keten Tohumu

Keten tohumu lif ve omega-3 yağ asit açısından zengin yapısı, müshil özelliği ile şiddetli kabızlığı bile gidermekte çok etkili bir gıdadır. 1 yemek kaşığı keten tohumunu bir bardak ılık suya koyup iki üç saat bekletin. Yatmadan önce için. Alternatif olarak iki üç yemek kaşığı öğütülmüş keten tohumunu bir bardak ılık suyla içebilirsiniz.

Bal

Bal hafif müshil etkisi gösteren, kabızlığın giderilmesinde önemli rol oynayan bir besindir. Her gün bal tüketerek kabızlığa karşı önlem alabilirsiniz.Kabızsanız günde 3 kez 2 tatlı kaşığı bal tüketin. Ayrıca 1 yemek kaşığı balla biraz limon suyunu bir bardak ılık suya koyup her gün aç karına içmek de kabızlığın giderilmesinde yardımcı olacaktır.

Pekmez

Yatmadan önce bir tatlı kaşığı pekmez yiyin. Pekmezin tadını sevmiyorsanız meyve suyuna katıp öyle de tüketebilirsiniz. Kabızlık devam ederse pekmezi 1-2 yemek kaşığına çıkarın.

ÖNERİMİZ  Dudak Isırma Alışkanlığı Nasıl Bırakılır?

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir